הישגים: מיסוי עירוני (היטלי פיתוח)

רע"א 564/07 עיריית פתח תקוה נ' חברת דלק נדל"ן בע"מ ואח'

במסגרת ערעור זה קיבל בית המשפט את טענות עירית פתח תקוה שיוצגה על ידי המשרד, ביטל את החלטותיהם של בית המשפט המחוזי ובית משפט השלום וקבע כי הסמכות העניינית לדון בתובענה הנוגעת להיטל ביוב נתונה לועדת הערר לענייני ביוב ולא לבית המשפט האזרחי.

קרא עוד ←

עת"מ 6375-09-10 ויליגר תעשיות בע"מ נ' עיריית קרית מלאכי

בית המשפט לעניינים מינהלים קבע כי חיוב העותרת על ידי עירית קרית מלאכי שיוצגה על ידי המשרד בתשלום מלוא היטלי הפיתוח נעשה כדין, וכי לא יעלה על הדעת כי לעותרת אשר בנתה תוספות למבנים ללא היתר ינתן פטור מתשלום היטלי הפיתוח.

קרא עוד ←

ת.א. 1288/09 (ת"א) אס. ג'י. אס. נ' עיריית פתח תקוה

נדחתה תביעה בסך של למעלה מ-6 מיליון ₪ כנגד עיריית פתח תקוה שיוצגה על ידי המשרד להשבת אגרות והיטלי פיתוח. בימ"ש דחה את תביעת התובעות להשבת היטלי פיתוח ששילמו, שכן לא ניתן להן פטור מלא מתשלומם. נקבע כי התובעות זכאיות לפטור חלקי בלבד וכי חיובן בתשלום התבסס כדין על הבניה שביצעו והיקפה.

קרא עוד ←

ע"א 6426/10 אס. ג'י. אס ואח' נ' עיריית פתח תקווה

בית המשפט העליון דחה ערעור שהוגש ע"י חברת אס. ג'י. אס ושתי חברות נוספות כנגד עיריית פתח תקווה שיוצגה על ידי משרדנו וקבע, כי חיוב החברה בתשלומי היטלי הפיתוח, על סך של כ-6,500,000 ש"ח נעשה כדין, וחייב אותה בהוצאות משפט. המשנה לנשיא, השופטת מרים נאור קבעה כי: "את הטענה כי מעורבותה של חברה מפתחת מונעת […]

קרא עוד ←

ת"א 1266/07 (מחוזי ת"א) אדגר השקעות ופיתוח בע"מ נ' עיריית פתח תקווה ואח'

בית המשפט המחוזי בתל אביב (כב' השופט י' גייפמן) דחה תביעה אשר הוגש כנגד עיריית פתח תקווה ע"י חברת אדגר השקעות ופיתוח בע"מ וקבע, כי חיוב החברה בתשלומי היטלי הפיתוח על סך של 6,500,000 ₪ נעשה כדין. בית המשפט קבע, כי החיוב בתשלום בגין תוספת בניה הוא חיוב משלים שמהותו ואין הוא נדרש לקיים זיקת […]

קרא עוד ←